Gimnazjum nr 6 - O szkole
This page is hosted for free by cba.pl, if you are owner of this page, you can remove this message and gain access to many additional features by upgrading your hosting to PRO or VIP for just 5.83 PLN.
Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.

O szkole
Gimnazjum nr. 6 im Tadeusza Kościuszki znajduje się w Nowym Sączu przy ulicy Piramowicza 16. Szkoła liczy ok. 320 uczniów : po trzy oddziały w każdym roczniku. W skład grona pedagogicznego wchodzi trzydziestu nauczycieli.

Hymn Szkoły

"Być dorosłym":

1. Gdy na kartkach kalendarza odlatuje nam dzieciństwo zdobywamy nową wiedzę jak Kościuszko swe zwycięstwo być dorosłym kiedyś trzeba, żyć w miłości, zgodzie, szczęściu wytrwać w dobrym i się nie bać, to jest najważniejsze w życiu.

Ref: Uczmy się dziś od praojców naszych, czym jest honor, Bóg i Ojczyzna w każdym zdaniu pamiętajmy o ziemi co nam dała przyjaźń i wiarę dla tych gór Beskidu Sądeckiego dla tych ulic, miejsc dobrze znanych warto żyć, pracować i się uczyć, bo tu nas wychowano.

2. Ciężką pracą w naszej szkole, chcemy sławić Sądecczyznę przez naukę, dobre czyny, dbamy także o Ojczyznę by u progu dorosłości kto gimnazjum próg przekroczy zdać egzamin z wytrwałości, prawdą, wiarą świat zaskoczyć.